OM System 10x50 S távcső
- Robusztus, kiváló minőségű felületek, biztos fogást garantáló gumibevonattal
- Kompakt és könnyű kivitel, ergonomikus kezelőszervekkel
- Széles látómező a gyorsan mozgó tárgyak megfigyeléséhez
- A gyorsan mozgó témák követésére optimalizált, széles látómező
- Könnyű, ergonomikus design a maximális
A természet szerelmeseinek
Az Olympus Standard sorozatú távcsövei nélkülözhetetlen társaink lehetnek a természet - például a madarak - megfigyelésében, vagy akár a sportesemények követéséhez. A nagy látómezőnek köszönhetően témánkat könnyebben és gyorsabban megtalálhatjuk - különösen, ha nagyobb területen kell megkeresnünk, vagy a témánk igencsak gyorsan mozog. A nagy átmérőjű objektívlencsék fényes, kiváló felbontású képet biztosítanak gyenge fényviszonyok esetén is. A kifinomult optikai technológiai megoldások, például az aszférikus lencsék, valamint a bevonattal ellátott lencsék és prizmák kiváló optikai teljesítményt biztosítanak a képtorzítás, vagy például a kromatikus aberráció minimalizálásával - így éles, tiszta képet kínálva a teljes területen, lenyűgöző fényáteresztő képesség mellett.
A mindössze 6 méter legkisebb fókusztávolságnak köszönhetően az állatok mozdulatlanul követhetők, akár közeledésük közben is. A masszív, kiváló minőségű felületképzésnek köszönhetően terepen is gondtalan használhatóságot kapunk - a gumibevonatos markolat pedig biztos tartást garantál mindenféle körülmények között. Maximális komfort, funkcionalitás és hordozhatóság a karcsú, minimalista kivitelnek és az ergonomikus kezelőszerveknek köszönhetően. A rendkívül kompakt méret elérésének megfelelően tervezett részletek szemet gyönyörködtető felületeket és könnyű kivitelt eredményeznek.
Technikai paraméterek:
| Nagyítás | 10x |
| Objektívlencse átmérője | 50mm |
| Kilépő pupilla | 5,0mm |
| Relatív fényerő | 25,0 |
| Tényleges látószög | 6,5° |
| Látószög 1000m-nél | 113m |
| Látszólagos látószög | 59,2° |
| Legkisebb fókusztávolság | 6,0m |
| Szemtávolság | 12mm |
| Állítható szemkagyló | • |
| Dioptriakorrekció | >±2m1 |
| Szemtávolság tartománya | 60-70mm |
| Tömeg | 855g |
| Szélesség | 192mm |
| Magasság | 178mm |
| Mélység | 64mm |
| Típus | Porro prizmás |
| BaK4 prizma | |
| Többrétegű bevonat a lencsénken | |
| Többrétegű bevonat |
| Valamennyi lencsén bevonat | • |
| Fáziskorrekciós bevonat | |
| ZERO bevonat | |
| ED lencse | |
| UV védelem | • |
| Vízállóság | |
| Zoom | |
| Nagylátószög | • |
| Gumiburkolat | • |
Vásárlás előtt, tekintsem meg Távcső kisokosunkat!
